UiPath – RPA (Robotic Process Automation)

Technologia RPA – stabilność procesu poprzez automatyzację

RPA (Robotic process automation) – jest to technologia, której głównym celem jest zmniejszenie kosztów procesów, zmniejszenie liczby błędów, zwiększenie jakości danych, zwiększenie efektywności procesu, poprzez zastosowanie automatyzacji w postaci robotów. Roboty to tzw. schematy / moduły, które po odpowiednim zaprogramowaniu potrafią wykonywać powtarzalne czynności procesu. Tego typu rozwiązania w porównaniu do człowieka są dużo bardziej odporne na różnego rodzaju zakłócenia, które mogą dotykać człowieka, np.: zmęczenie, znużenie, stres…
Jak wiadomo proces stabilny to taki, który charakteryzuje się małą zmiennością w czasie. Roboty mogą znacząco i szybko pomóc osiągnąć stabilność procesu.

 

UiPath – oprogramowanie RPA Robotic Process Automation

Jednym z ciekawszych narzędzi wykorzystywanych w technologii RPA (Robotic Process Automation) jest UiPath. Jest to system stworzony przez rumuńską firmą o takiej samej nazwie. Firma UiPath to firma produkująca oprogramowanie do tworzenia zrobotyzowanej automatyzacji. UiPath to narzędzie służące do tworzenia automatyzacji procesów biznesowych w prosty oraz szybki sposób.

 

UiPath to program podzielony na moduły z których możemy wyróżnić:

UiPath Studio – to środowisko wspierające developerów, które zawiera wszelkie potrzebne narzędzia oraz wbudowane predefiniowane akcje, pozwalające zaoszczędzić czas pracy developera. Umożliwia debuggowanie oraz dokładne śledzenie etapu tworzenia, na którym znajduje się nasz projekt.

UiPath - RPA Robotic Process Automation

UiPath Server – pozwala na wdrożenie i monitorowanie wdrożonych robotów z poziomu jednej aplikacji znajdującej się w naszej przeglądarce internetowej. Posiada wbudowany system kolejkowania, który przechowuje informacje na temat zadań do wykonania przez nasze roboty następnie zlecając wykonania odpowiednich akcji. Pozwala również na bieżącą obserwacją statusu robotów – czy zawierają błędy, jaką akcję wykonują w danym momencie itp.

Kluczowe cechy:
• Krótszy czas tworzenia automatyzacji poprzez korzystanie z predefiniowanych komend
• Możliwa automatyzacja programów SAP oraz Citrix
• Możliwość zakupy dodatkowych komponentów w przeznaczonym do tego sklepie
• Możliwość szybkiego tworzenia, testowania oraz wdrażania wytworzonych rozwiązań
• Skalowalna platforma, którą możną również wdrożyć w chmurze

 

Źródło obrazków:
https://www.UiPath.com/product/platform

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*