WordPress. System zarządzania treścią na stronie WWW

Czym jest WordPress?

WordPress – To bezpłatny CMS (system zarządzania treścią) napisany w technologii PHP + JavaScript + MySQL. Popularny system dla blogów i portali. Rozpowszechniany jest na licencji GNU General Public License.

WordPress jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią na świecie. Niezwykle przyjazny pod SEO. Blisko ⅓ wszystkich stron internetowych jest oparta o WordPress, a spośród tych, które wykorzystują CMS to blisko 60%. Dzięki tak dużej popularności na rynku znajdziemy mnóstwo specjalistów, oraz firm które pracują nad darmowymi lub płatnymi wtyczkami i szablonami.

Warto również zwrócić uwagę, że oprogramowanie to nie jest wykorzystywane tylko do tworzenia stron WWW czy blogów, ale też w pełni funkcjonalnych sklepów internetowych dzięki dodatkowi WooCommerce. Alternatywnym rozwiązaniem dla systemu WordPress jest oprogramowanie PrestaShop.

Skąd mogę pobrać system WordPress?

Najnowsze wydanie tej platformy możemy pobrać na stronie internetowej WordPress.org. Na witrynie tej znajdziemy również popularne wtyczki rozszerzające funkcjonalności systemu. Najczęściej używane z nich to:

  • Contact Form 7
  • JetPack od WordPress.com
  • Yoast SEO
  • WooCommerce

System WordPress został wydany 27 maja 2003 roku i od tamtej pory jest stale rozwijany i rozbudowywany, a nowe wydania są opracowywane regularnie.

Jak wygląda WordPress?

System zarządzania treścią WordPress

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*